Skip to content

400 Riva AveMilltown, NJ 08850

Built 1959

Last Sale Date
May 17, 2019

Property Information

Block308.03
Lot4
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3001

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH 2AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage2,210
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,300
21%
Improvement Value:$87,600
79%
Total Assessment$110,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,610+3.1%
2024$13,199+3.4%
2023$12,768+0.1%
2022$12,759+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1959