Skip to content

86 Connolly DrMilltown, NJ 08850

Built 1965

Last Sale Date
Apr 20, 2017

Property Information

Block308.05
Lot3
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3001

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH 2AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage1,684
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,500
25%
Improvement Value:$71,900
75%
Total Assessment$96,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,830+3.1%
2024$11,474+3.4%
2023$11,099+0.1%
2022$11,091+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965