Skip to content

302 Riva AveMilltown, NJ 08850

Built 1941

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
Sep 22, 2016

Property Information

Block308.07
Lot11
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3101

Building Details

Building Class---
DescriptionCONV 2BG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage2,380
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,300
41%
Improvement Value:$47,400
59%
Total Assessment$79,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,781+3.1%
2024$9,486+3.4%
2023$9,176+0.1%
2022$9,169+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$260,000

To:

Sq Ft2,380DeedBook 6885, Page 293

Property Built

Built

Year Built: 1941