Skip to content

3 Denise AveMilltown, NJ 08850

Built 1954

Last Sale Price
$352,000
Last Sale Date
Feb 13, 2015

Property Information

Block308.07
Lot33
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3101

Building Details

Building Class---
DescriptionCAPE 2AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage2,061
Acreage0.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,700
35%
Improvement Value:$68,100
65%
Total Assessment$104,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,861+3.1%
2024$12,473+3.4%
2023$12,066+0.1%
2022$12,057+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$352,000

To:

Sq Ft2,061DeedBook 6690, Page 477

Property Built

Built

Year Built: 1954