Skip to content

18 Inwood DrMilltown, NJ 08850

Built 1957

Last Sale Price
$147,500
Last Sale Date
Sep 19, 1985

Property Information

Block308.08
Lot4.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3101

Building Details

Building Class10
DescriptionSPLIT LEVEL 2AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage2,048
Acreage0.4

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,900
28%
Improvement Value:$85,300
72%
Total Assessment$118,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,506+3.1%
2024$14,068+3.4%
2023$13,608+0.1%
2022$13,599+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$147,500

To:

Sq Ft2,048

Property Built

Built

Year Built: 1957