Skip to content

12 Starkin RdMilltown, NJ 08850

Built 1981

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
Mar 31, 2000

Property Information

Block308.18
Lot6
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3102

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH 2AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage2,074
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,000
25%
Improvement Value:$90,000
75%
Total Assessment$120,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,726+3.1%
2024$14,282+3.4%
2023$13,816+0.1%
2022$13,806+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$245,000

To:

Sq Ft2,074DeedBook 4789, Page 175

Property Built

Built

Year Built: 1981