Skip to content

6 Bel Air CtMilltown, NJ 08850

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 6, 2012

Property Information

Block308.19
Lot41
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3002

Building Details

Building Class10
DescriptionCOLONIAL 3AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage8,919
Acreage2.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,000
14%
Improvement Value:$407,000
86%
Total Assessment$472,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$57,924+3.1%
2024$56,177+3.4%
2023$54,341+0.1%
2022$54,304+1.0%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$410,000
DeedBook 4738, Page 627