Skip to content

200 Riva AveMilltown, NJ 08850

Built 1975

Last Sale Date
Jul 17, 1980

Property Information

Block308.21
Lot18.23
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3102

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningC2
Sq Footage1,050
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,200
68%
Improvement Value:$22,200
32%
Total Assessment$69,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,517+3.1%
2024$8,260+3.4%
2023$7,990+0.1%
2022$7,984+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975