Skip to content

5 Fieldstone CtMilltown, NJ 08850

Built 2013

Last Sale Price
$899,900
Last Sale Date
Jul 1, 2013

Property Information

Block308.26
Lot3
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3103

Building Details

Building Class10
DescriptionCOLONIAL 3AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage5,286
Acreage1.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,000
26%
Improvement Value:$184,200
74%
Total Assessment$249,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$30,582+3.1%
2024$29,660+3.4%
2023$28,690+0.1%
2022$28,670+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$899,900

To:

Sq Ft5,286DeedBook 6479, Page 393

Property Built

Built

Year Built: 2013