Skip to content

8 Fieldstone CtMilltown, NJ 08850

Built 2014

Last Sale Price
$850,000
Last Sale Date
Apr 3, 2014

Property Information

Block308.26
Lot5
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3103

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage4,327
Acreage1.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,000
30%
Improvement Value:$155,700
70%
Total Assessment$223,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$27,452+3.1%
2024$26,625+3.4%
2023$25,755+0.1%
2022$25,737+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$850,000

To:

Sq Ft4,327DeedBook 6567, Page 153

Property Built

Built

Year Built: 2014