Skip to content

191 Hardenburg LnEast Brunswick, NJ 08816

Built 1930

Last Sale Price
$99
Last Sale Date
Apr 22, 2019

Property Information

Block309.02
Lot29.04
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2901

Building Details

Building Class---
DescriptionCAPE 2DG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage1,164
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,800
43%
Improvement Value:$44,800
57%
Total Assessment$78,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,396+3.2%
2024$9,105+3.5%
2023$8,799+0.1%
2022$8,793+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930