Skip to content

16 Patrick StEast Brunswick, NJ 08816

Built 1977

Last Sale Date
Feb 8, 2023

Property Information

Block309.04
Lot16.15
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2801

Building Details

Building Class10
DescriptionRESTAURANT
Dwellings1
ZoningRP3
Sq Footage---
Acreage20.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$282,100
36%
Improvement Value:$510,900
64%
Total Assessment$793,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$97,317+3.1%
2024$94,383+3.4%
2023$91,298+0.1%
2022$91,235+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1977