Skip to content

91 Church LnEast Brunswick, NJ 08816

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 9, 2023

Property Information

Block312
Lot18.04
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3200

Building Details

Building Class10
DescriptionCONV
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage2,180
Acreage0.63

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$10,800
15%
Improvement Value:$61,200
85%
Total Assessment$72,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,836+3.1%
2024$8,569+3.4%
2023$8,289+0.1%
2022$8,284+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$270,000

From:

To:

Sq Ft2,180DeedBook 6694, Page 346Recorded6/2/2015

Property Built

Built

Year Built: 1910