Skip to content

111 Hardenburg LnEast Brunswick, NJ 08816

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 31, 2014

Property Information

Block315.01
Lot35
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3500

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage---
Acreage2.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$64,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,879+3.1%
2024$7,641+3.4%
2023$7,391+0.1%
2022$7,386+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 3962, Page 345