Skip to content

341 Dunhams Corner RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 2006
Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 5, 2019

Property Information

Block315.02
Lot23.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3400

Building Details

Building Class10
DescriptionMOSQUE
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage---
Acreage9.9

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$300,000
85%
Improvement Value:$53,200
15%
Total Assessment$353,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2000$3,524
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$752,000
DeedBook 4452, Page 1