Skip to content

357 Dunhams Corner RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1965
Public Property

Last Sale Price
$525,000
Last Sale Date
Oct 31, 1988

Property Information

Block315.02
Lot25.03
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3400

Building Details

Building Class---
DescriptionGARAGE/OFF
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage---
Acreage5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$100,000
42%
Improvement Value:$139,600
58%
Total Assessment$239,600

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

Property Sale

SaleMulti
$525,000

To:

DeedBook 3742, Page 504

Property Built

Built

Year Built: 1965