Skip to content

4 Currier RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1972

Last Sale Date
Aug 16, 1996

Property Information

Block315.03
Lot43
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3703

Building Details

Building Class10
DescriptionCOLONIAL 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,554
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,500
29%
Improvement Value:$90,800
71%
Total Assessment$128,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,745+3.1%
2024$15,270+3.4%
2023$14,771+0.1%
2022$14,761+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$61,000
DeedBook 28291, Page 112

Property Built

Built

Year Built: 1972