Skip to content

4 Brookside CtEast Brunswick, NJ 08816

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 2, 2019

Property Information

Block316.04
Lot2
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3701

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,172
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,800
36%
Improvement Value:$66,400
64%
Total Assessment$103,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,415+3.2%
2024$12,033+3.5%
2023$11,631+0.1%
2022$11,623+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1976