Skip to content

14 Concord DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 28, 2016

Property Information

Block317.11
Lot12
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3801

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL 2BG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage3,620
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,900
27%
Improvement Value:$95,000
73%
Total Assessment$130,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,715+2.8%
2024$15,285+3.3%
2023$14,797+0.2%
2022$14,775+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966