Skip to content

2 Hollis RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1969

Last Sale Price
$645,000
Last Sale Date
Oct 5, 2023

Property Information

Block317.17
Lot1
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3803

Building Details

Building Class10
DescriptionCOLONIAL 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,187
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,900
32%
Improvement Value:$81,400
68%
Total Assessment$119,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,322+2.8%
2024$13,931+3.3%
2023$13,486+0.2%
2022$13,465+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$645,000

To:

DeedBook 19323, Page 466

Property Built

Built

Year Built: 1969