Skip to content

327 Milltown RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1930
Commercial

Last Sale Price
$1,300,000
Last Sale Date
Apr 9, 2019

Property Information

Block317.34
Lot22
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3900

Building Details

Building Class10
DescriptionRESTAURANT
Dwellings1
ZoningPI
Sq Footage3,000
Acreage0.94

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,700
46%
Improvement Value:$107,400
54%
Total Assessment$198,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,782+2.8%
2024$23,132+3.3%
2023$22,393+4.4%
2022$21,457+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$1,300,000

To:

Sq Ft3,000DeedBook 17487, Page 789

Property Sale

Sale
$910,000
DeedBook 5253, Page 49

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 3781, Page 517

Property Built

Built

Year Built: 1930