Skip to content

9 Constitution CtEast Brunswick, NJ 08816

Built 1978

Last Sale Date
Sep 1, 2017

Property Information

Block319.10
Lot27
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page4101

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,430
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,600
30%
Improvement Value:$78,400
70%
Total Assessment$112,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,446+2.8%
2024$13,078+3.3%
2023$12,660+0.2%
2022$12,641+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978