Skip to content

617 Cranbury RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1972

Last Sale Date
May 25, 1994

Property Information

Block319
Lot18.13
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page4302

Building Details

Building Class10
DescriptionBILEVEL
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage23.69

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$476,100
86%
Improvement Value:$79,400
14%
Total Assessment$555,500

Built

Year Built: 1972