Skip to content

3 Patriot CtEast Brunswick, NJ 08816

Built 1976

Last Sale Date
May 11, 2018

Property Information

Block320.03
Lot26.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page4002

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,868
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,000
22%
Improvement Value:$124,100
78%
Total Assessment$160,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,397+3.1%
2024$18,805+3.4%
2023$18,182+0.1%
2022$18,170+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1976