Skip to content

68 Valley Forge DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 20, 2017

Property Information

Block320.13
Lot3
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page4003

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,095
Acreage0.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,000
29%
Improvement Value:$93,400
71%
Total Assessment$132,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,248+3.1%
2024$15,758+3.4%
2023$15,243+0.1%
2022$15,233+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971