Skip to content

644 Old Stage RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1959

Last Sale Date
May 27, 1981

Property Information

Block321.07
Lot26
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page4400

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage1,140
Acreage1.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$24,200
30%
Improvement Value:$55,800
70%
Total Assessment$80,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,755+3.1%
2024$9,464+3.3%
2023$9,158+0.1%
2022$9,145+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959