Skip to content

660 Cranbury RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1945

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 7, 2025

Property Information

Block321.18
Lot40.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page4400

Building Details

Building Class10
DescriptionCAPE
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage3.48

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$69,600
58%
Improvement Value:$51,000
42%
Total Assessment$120,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,706+3.1%
2024$14,267+3.3%
2023$13,805+0.1%
2022$13,786+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1945