Skip to content

704 Cranbury RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 2011

Last Sale Price
$99
Last Sale Date
Nov 15, 2016

Property Information

Block321
Lot4.02
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page4400

Building Details

Building Class---
DescriptionPOLE BARN
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage1,200
Acreage1.8

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,400
88%
Improvement Value:$4,500
12%
Total Assessment$36,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,500+3.1%
2024$4,365+3.3%
2023$4,224+0.1%
2022$4,218+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2011