Skip to content

401 New Brunswick Ave(Block 322.61 Lot 5.04)East Brunswick, NJ 08816

Built 2006
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2005

Property Information

Block322.61
Lot5.04
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page4610

Building Details

Building Class10
DescriptionSR HSNG 40UNITS
Dwellings1
ZoningSC
Sq Footage---
Acreage1.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$140,400
10%
Improvement Value:$1,246,500
90%
Total Assessment$1,386,900

Built

Year Built: 2006