Skip to content

110 Tices Ln(Block 32 Lot 1.33)East Brunswick, NJ 08816

Built 1983
Vacant Land

Last Sale Price
$17,500,000
Last Sale Date
Apr 26, 2004

Property Information

Block32
Lot1.33
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1100

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningMXD2
Sq Footage---
Acreage32.96

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$661,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$661,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$79,449+2.8%
2024$77,278+3.3%
2023$74,810+0.2%
2022$74,697-83.3%
Property History

Property Sale

Sale
$17,500,000

To:

DeedBook 5360, Page 654

Property Built

Built

Year Built: 1983