Skip to content

332 State Route 18East Brunswick, NJ 08816

Built 1965

Last Sale Date
Apr 12, 2012

Property Information

Block35
Lot1.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1101

Building Details

Building Class10
DescriptionGAS STATION
Dwellings1
ZoningHC2
Sq Footage1,242
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$98,300
68%
Improvement Value:$46,800
32%
Total Assessment$145,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,419+2.8%
2024$16,943+3.3%
2023$16,402+0.2%
2022$16,377+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965