Skip to content

53 Patton DrEast Brunswick, NJ 08816

Last Sale Date
Apr 13, 2025

Property Information

Block5.03
Lot1
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0101

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage---
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$25,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$25,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,013+2.8%
2024$2,931+3.3%
2023$2,837+0.2%
2022$2,833+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$250,000

From:

To:

DeedBook 5510, Page 555NU CodeEstate / executor (10)Recorded6/24/2005