Skip to content

396 State Route 18East Brunswick, NJ 08816

Built 1954
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 18, 2010

Property Information

Block55.01
Lot2
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1101

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningHC2
Sq Footage6,395
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,100
55%
Improvement Value:$81,300
45%
Total Assessment$179,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,537+2.8%
2024$20,949+3.3%
2023$20,279+0.2%
2022$20,249+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954