Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
State Route 18(Block 55.02 Lot 25.01)East Brunswick, NJ 08816
Last Sale Date
Mar 12, 2025
Property Information
Block55.02
Lot25.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1101
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningHC2
Sq Footage---
Acreage2.24
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$119,500
58%
Improvement Value:$87,100
42%
Total Assessment$206,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $24,802 | +2.8% |
| 2024 | $24,125 | +3.3% |
| 2023 | $23,354 | +0.2% |
| 2022 | $23,319 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.