Skip to content

Old Bridge Tpke(Block 55.02 Lot 4.27)East Brunswick, NJ 08816

Last Sale Date
Feb 15, 2000

Property Information

Block55.02
Lot4.27
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1101

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningHC2
Sq Footage---
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$21,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,545+2.8%
2024$2,476+3.3%
2023$2,396+0.2%
2022$2,393+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0