Skip to content

64 Milltown RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 23, 2012

Property Information

Block58.02
Lot42
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class---
DescriptionASH
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,712
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,900
36%
Improvement Value:$85,100
64%
Total Assessment$132,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,847+2.8%
2024$15,414+3.3%
2023$14,921+0.2%
2022$14,899+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$429,990
DeedBook 5215, Page 805

Property Built

Built

Year Built: 2003