Skip to content

4 Perry RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1956

Last Sale Price
$360,000
Last Sale Date
May 9, 2019

Property Information

Block593.01
Lot3
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0703

Building Details

Building Class10
DescriptionSPLIT LEVEL 1AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,656
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,500
30%
Improvement Value:$65,700
70%
Total Assessment$93,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,189+2.8%
2024$10,883+3.3%
2023$10,535+0.2%
2022$10,519+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$360,000

To:

Sq Ft1,656DeedBook 17499, Page 138

Property Built

Built

Year Built: 1956