Skip to content

6 Perry RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1956

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Nov 21, 2018

Property Information

Block593.01
Lot4
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0703

Building Details

Building Class10
DescriptionSPLIT LEVEL 1AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,656
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,500
34%
Improvement Value:$58,600
66%
Total Assessment$89,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,696+2.8%
2024$10,404+3.3%
2023$10,072+0.2%
2022$10,057+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

From:

To:

Sq Ft1,656DeedBook 17368, Page 1039Recorded12/7/2018

Property Built

Built

Year Built: 1956