Skip to content

67 Wellington RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1962

Last Sale Date
Sep 12, 2016

Property Information

Block596
Lot37
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0803

Building Details

Building Class---
DescriptionBI-LEVEL 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,126
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,000
32%
Improvement Value:$65,100
68%
Total Assessment$95,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,167+2.9%
2024$10,855+3.4%
2023$10,500+0.2%
2022$10,484+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962