Skip to content

Tices Ln(Block 6.05 Lot 22.02)East Brunswick, NJ 08816

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 14, 2018

Property Information

Block6.05
Lot22.02
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0703

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningOP1
Sq Footage---
Acreage1.76

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$26,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2021$2,949+1.8%
2020$2,896+1.6%
2019$2,849+2.1%
2018$2,790+2.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$50,000