Skip to content

354 Ryders LnEast Brunswick, NJ 08816

Built 2023

Last Sale Date
Jul 24, 2018

Property Information

Block621
Lot7.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1202

Building Details

Building Class12
Description---
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage755
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$18,600
26%
Improvement Value:$52,600
74%
Total Assessment$71,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,548+293.6%
2024$2,172+3.3%
2023$2,103+0.2%
2022$2,099+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2023