Skip to content

23 Farms RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1952

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Apr 29, 2013

Property Information

Block728
Lot4.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1402

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH 1AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,120
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,100
43%
Improvement Value:$39,900
57%
Total Assessment$70,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,404+2.8%
2024$8,174+3.3%
2023$7,913+0.2%
2022$7,901+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952