Skip to content

24 Green Hills RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 12, 2025

Property Information

Block738.07
Lot9
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1602

Building Details

Building Class---
DescriptionSPLIT LEVEL 2BG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,740
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,900
27%
Improvement Value:$99,700
73%
Total Assessment$136,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,399+2.8%
2024$15,951+3.3%
2023$15,441+0.2%
2022$15,418+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$490,000

From:

To:

Sq Ft2,740DeedBook 5762, Page 52Recorded12/15/2006

Property Built

Built

Year Built: 1967