Skip to content

18 Kevin RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1960

Last Sale Date
Aug 21, 1981

Property Information

Block745.01
Lot6
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2403

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,352
Acreage0.56

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,800
29%
Improvement Value:$79,700
71%
Total Assessment$111,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,596+3.1%
2024$13,190+3.3%
2023$12,763+0.1%
2022$12,746+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960