Skip to content

30 Clearview RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 17, 2016

Property Information

Block745.02
Lot3
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2404

Building Details

Building Class---
DescriptionBI-LEVEL 2BG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,767
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,900
35%
Improvement Value:$68,900
65%
Total Assessment$105,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,901+3.1%
2024$12,516+3.3%
2023$12,111+0.1%
2022$12,094+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965