Skip to content

103 Farms Road CirEast Brunswick, NJ 08816

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 8, 2007

Property Information

Block775
Lot2.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1403

Building Details

Building Class10
DescriptionCAPE 1AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,030
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,800
40%
Improvement Value:$56,200
60%
Total Assessment$93,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,915+2.9%
2024$10,610+3.4%
2023$10,263+0.2%
2022$10,247+1.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$85,000

Property Built

Built

Year Built: 1955