Skip to content

4 Revock RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1971

Last Sale Price
$390,000
Last Sale Date
Oct 18, 2019

Property Information

Block786
Lot2
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2502

Building Details

Building Class---
DescriptionBI-LEVEL 2BG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,768
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,200
36%
Improvement Value:$63,500
64%
Total Assessment$98,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,035+3.1%
2024$11,676+3.3%
2023$11,298+0.1%
2022$11,282+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$390,000

From:

To:

Sq Ft1,768DeedBook 17670, Page 96Recorded10/29/2019

Property Sale

Sale
$190,000

From:

To:

DeedBook 4091, Page 412Recorded9/17/1993

Property Built

Built

Year Built: 1971