Skip to content

109 Dunhams Corner RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 22, 2023

Property Information

Block86.11
Lot48.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1603

Building Details

Building Class10
DescriptionCONV
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,264
Acreage0.44

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,100
43%
Improvement Value:$42,900
57%
Total Assessment$75,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,004+2.8%
2024$8,758+6.4%
2023$8,228+0.2%
2022$8,215+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910