Skip to content

4 Appleby LnEast Brunswick, NJ 08816

Built 1976

Last Sale Date
Jun 3, 2022

Property Information

Block88.04
Lot7
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1902

Building Details

Building Class10
DescriptionRANCH 2AG
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage1,950
Acreage0.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,300
32%
Improvement Value:$73,000
68%
Total Assessment$107,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,631+2.9%
2024$12,279+1.2%
2023$12,129+0.2%
2022$12,111+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1976