Skip to content

4 Tutor PlEast Brunswick, NJ 08816

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 21, 2024

Property Information

Block88.12
Lot19
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1901

Building Details

Building Class10
DescriptionRANCH 2AG
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage2,176
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,000
29%
Improvement Value:$75,200
71%
Total Assessment$105,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,629+2.8%
2024$12,284+3.3%
2023$11,892+0.2%
2022$11,874+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970